Skarżyski policjant trzeci w zawodach

Sierż. szt. Kamil Czarnecki z Komisariatu Policji w Suchedniowie wziął udział w biegu przełajowym w Lublinie. W zawodach wzięło udział ponad 600 uczestników. Nasz policjant w klasyfikacji służb mundurowych zajął bardzo dobre III miejsce.

19 marca 2017 roku w Lublinie odbył się bieg przełajowy pn. „Chęć na pięć - Przełaj”. Organizatorem imprezy była Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie, która za główny cel tych zawodów obrała promowanie aktywności fizycznej w różnych grupach społecznych i środowiskowych oraz propagowanie zdrowego trybu życia. Zawody rozgrywane były w różnych klasyfikacjach. Jedną z nich była klasyfikacja służb mundurowych.

Bieg rozpoczął się w samo południe. Trasa liczyła 5 km. Na linii startu w lesie Stary Gaj w Lublinie ustawiło się ponad 600 uczestników. Wśród biegaczy był także sierż. szt. Kamil Czarnecki z Komisariatu Policji w Suchedniowie. Mimo panujących na trasie ciężkich warunków (deszcz, błoto) nasz funkcjonariusz dobiegł do mety z bardzo dobrym czasem 18 minut i 46 sekund.  To pozwoliło mu na zajęcie III miejsca w klasyfikacji służb mundurowych.

Jak się okazuje, to nie pierwsze tego rodzaju wyróżnienie dla skarżyskiego policjanta. Kamil Czarnecki w ubiegłym roku wziął również udział w Biegu Ulicznym w Kępnie. Dystans 10 km pokonał w czasie 37 minut i uplasował się wówczas na 8 pozycji.

Obecnie funkcjonariusz przygotowuje się do kolejnych zawodów, które odbędą się już 9 kwietnia nad Zalewem Zemborzyckim.